KWAS HIALURONOWY

kwas_hialuronowy_ORTOPEDA WROCŁAW_ORTOPEDIA WROCŁAW_DERMAMED-ORTOPEDIA_KWAS HIALURONOWY W KOLANO_ŁOKIEĆ TENISISTY_dOBRY ORTOPEDA WROCŁAWIniekcje dostawowe kwasu hialuronowego łagodzą objawy, przyspieszają procesy naprawcze. Już po pierwszym zastrzyku w chory staw uzyskujemy istotną redukcję objawów bólowych. Kwas hialuronowy jest ważnym składnikiem wszystkich struktur pozakomórkowych i jest obecny w stosunkowo wysokim stężeniu w chrząstce stawowej i płynie stawowym. Zmiany zachodzące u chorych na chorobę zwyrodnieniową stawów powodują zmniejszenie ilości kwasu hialuronowego w płynie stawowym. Do korzystnych efektów działania kwasu hialuronowego należy min. wzmocnienie „poślizgu”powierzchni chrząstki, jak również nasilenie metabolizmu chrząstki i hamowanie procesu miejscowego zapalenia.

 

NOWOŚĆ!

Jako pierwszy ośrodek w kraju wprowadziliśmy zabieg z użyciem bardzo długo działającego kwasu hialuronowego – Kartilage Cross. Teraz jeden, prawie bezbolesny zastrzyk w staw kolanowy, daje natychmiastową ulgę. Efekt utrzymuje się do roku!!

KARTILAGE – PROFESJONALNA TERAPIA STAWÓW PRZYWRACAJĄCA SPRAWNOŚĆ

Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem mazi stawowej, między innymi w stawie kolanowym. Z uwagi na dużą lepkość i sprężystość kwas hialuronowy pełni rolę ochronną w stawach, odpowiada za lepkość mazi, smarowanie powierzchni stawowych oraz przenikanie substancji odżywczych do chrząstki. W stawach kwas hialuronowy produkowany jest przez beta – synowiocyty błony maziowej i dzięki swoim właściwościom mechanicznym chroni komórki powierzchni stawowej przed zgniataniem. Wraz z wiekiem, w przypadku występowania zmian chorobowych w obrębie stawów, lub w okresie intensywnych ćwiczeń, podczas których dochodzi do mocnego obciążenia stawów, zmniejsza się ilość i jakość kwasu hialuronowego, pojawia się trzeszczenie, tarcie, dochodzi do utraty sprężystości, co w konsekwencji powoduje zmniejszenie amortyzacji podczas ruchu, uczucie sztywności i ból.

Zabieg z użyciem długodziałającego kwasu hialuronowego Kartilage, często polegający na podaniu jednego, prawie bezbolesnego zastrzyku, daje natychmiastową ulgę i poprawę funkcjonalności stawu. Efekt utrzymuje się nawet rok.

Iniekcje dostawowe kwasu hialuronowego łagodzą objawy bólowe i przyspieszają procesy naprawcze. Preparat Kartilage ułatwia poślizg powierzchni stawowych, wspomaga metabolizm chrząstki i hamuje miejscowe procesy zapalne w stawach.

 Dla kogo przeznaczony jest produkt Kartilage i Kartilage cross?

Kartilage® i Kartilage Cross® przeznaczony jest dla pacjentów:

 •  cierpiących na choroby zwyrodnieniowe stawów (artroza stawu kolanowego, artroza stawu biodrowego);
 • cierpiących z powodu nietolerancji lub słabej skuteczności niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
 • cierpiących z powodów bólowych wynikających z ograniczonej mobilności stawów;
 • profilaktycznie u osób uprawiających sporty, narażonych na kontuzje stawów (m.in. narciarstwo, snowboard, hokej, biegi, wioślarstwo, kolarstwo, tenis).

Czym jest Kartilage®?

Kartilage® to preparat na bazie wysoko oczyszczonego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego (15,5mg/g) o właściwościach fizjologicznych odwzorowujących maź stawową. Preparat został wzbogacony o mannitol, który chroni kwas hialuronowy przed degradacją na skutek działania wolnych rodników tlenowych.

Kartilage Cross® to preparat na bazie wysokooczyszczonego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego (16 mg/g) o właściwościach fizjologicznych odwzorowujących maź stawową, przeznaczony do jednorazowej iniekcji dostawowej. Preparat ten został dodatkowo usieciowany przy wykorzystaniu opatentowanej technologii IPN-like, co pozwoliło na uzyskanie idealnych właściwości wiskoelastycznych produktu – dostosowanych do budowy i funkcji stawów.

KartilAge® i KartilAge Cross® to wysokooczyszczone, sterylne produkty na bazie kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego, o właściwościach fizjologicznych odwzorowujących maź stawową. Oba produkty – jako jedyne na rynku – są wzbogacone o mannitol – naturalny przeciwutleniacz wykazujący bardzo silne działanie antyoksydacyjne wobec najbardziej agresywnych rodników hydroksylowych, opóźniający degradację kwasu hialuronowego po iniekcji, powodując wydłużenie okresu utrzymywania się kwasu hialuronowego w tkankach.

 Jakie są Wskazania do terapii Kartilage® ?

Kartilage ® i Kartilage Cross ® przeznaczony jest do podania dostawowego w leczeniu bólu związanego z chorobami degeneracyjnymi stawów:

 •  Artroza stawu kolanowego
 • Artroza stawu biodrowego
 • Zapalenie nadkłykcia bocznego
 • Nietolerancja NLPZ
 • Terapia bólu
 • Profilaktyka

Terapia Kartilage jest odpowiednia zarówno w procesie leczenia, jak i w profilaktyce schorzeń stawów, dzięki czemu stawy stają się mocniejsze i bardziej odporne na urazy oraz choroby. Wsparcia wymagają zarówno stawy osób aktywnych i trenujących zawodowo, jak i tych, którzy nie uprawiają sportów. Siedzący tryb pracy także może mieć zły wpływ na kondycję stawów.

 Efekty Kartilage® :

 •  zapewnienie optymalnej wiskoelastyczności mazi stawowej,
 • redukcja bólu,
 • redukcja niepełnosprawności funkcjonalnej,
 • ochrona chrząstki.

Kartilage Cross®, dzięki sieciowaniu zawartego w nim kwasu hialuronowego zapewnia dodatkowo:

 •  zoptymalizowany efekt opatrunku,
 • szybkie zmniejszenie bólu i niepełnosprawności funkcjonalnej,
 • przedłużoną długotrwałość terapii.

Bezpieczeństwo terapii

Stosując Kartilage® maź stawowa uzupełniana jest w najwyższej jakości kwas hialuronowy, o właściwościach reologicznych dostosowanych do specyficznej budowy i funkcji stawów. Terapia z wykorzystaniem Kartilage® daje długotrwałe efekty, przyczyniając się do regeneracji i rewitalizacji stawów.

Kartilage® to zarejestrowane wyroby medyczne klasy III, których producentem jest francuska firma Laboratoires Vivacy.

 

Iniekcja dostawowa to procedura wymagająca wiedzy i wykształcenia lekarskiego.

W celu rozpoczęcia terapii produktami Kartilage należy zgłosić się do odpowiedniego lekarza (chirurga ortopedy, specjalisty z zakresu ortopedii i traumatologii, reumatologa czy lekarza medycyny sportowej).

 

ORTHOVISC® zmniejsza ból i poprawia sprawność ruchową już po trzech iniekcjach

Badanie skuteczności hialuronianu sodu w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego preparatem ORTHOVISC® wykazało wysoką skuteczność po trzech iniekcjach dostawowych. Ból stawu został znacząco zredukowany i nastąpiła poprawa sprawności (czas potrzebny do przejścia 50 stóp [15,24 m]).

Korzyści z wiskosuplementacji preparatem ORTHOVISC® u pacjentów z umiarkowaną chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego były mierzone przez okres 27 tygodni.

Profil bezpieczeństwa preparatu ORTHOVISC® był zbliżony do obserwowanego u pacjentów otrzymujących placebo, wskazując na to, że działania niepożądane wiązały się z iniekcją, a nie z wstrzykiwanym materiałem.

 Efekt terapeutyczny po trzech iniekcjach w cyklu leczenia preparatem ORTHOVISC®

Duża masa cząsteczkowa, duża lepkość – optymalna wiskosuplementacja

Normalna maź stawowa charakteryzuje się dużą zawartością hialuronianu o dużej masie cząsteczkowej.

ORTHOVISC® zawiera kwas hialuronowy o dużej masie cząsteczkowej w wysokim stężeniu, który zapewnia pierwszorzędną lepkość i amortyzację, chroniąc w ten sposób stawy.

Wyjątkowa czystość i wyjątkowy profil bezpieczeństwa

Wyjątkowa czystość preparatu ORTHOVISC® minimalizuje ryzyko reakcji zapalnych.

Nie odnotowano ani jednej reakcji pseudoseptycznej na ORTHOVISC® PLUS11.

ORTHOVISC® wytwarzany jest z ultraczystego hialuronianu pochodzenia niezwierzęcego i został zaakceptowany przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA)†.

Udowodniono, że wiskosuplementacja kwasem hialuronowym jest bezpiecznym sposobem leczenia miejscowego choroby zwyrodnieniowej stawów, któremu towarzyszą minimalne działania niepożądane. NLPZ i środki przeciwbólowe mogą wiązać się z ryzykiem wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych. Mogłyby również spowodować postępujące uszkodzenie stawu wynikające z tego, że wpływając na zmniejszeniu bólu spowodowanego obciążeniem, nie dają jednocześnie dodatkowych efektów w postaci zwiększenia lepkości.

Skuteczność

 •  Zmniejsza ból stawu10
 • Poprawia sprawność ruchową pacjenta10
 • Przynosi efekty już po 3 wstrzyknięciach w cyklu leczenia10
 • Długotrwała skuteczność10

Najlepsze właściwości

 •  Wysokie stężenie kwasu hialuronowego (15 mg/ml)
 • Idealna masa cząsteczkowa – średnio 1,9 × 106daltonów
 • Optymalna lepkość dynamiczna zapewnia dowiedzioną elastyczność mazi stawowej

Bezpieczeństwo

 •  Wysoki stopień czystości
 • Brak reakcji pseudoseptycznych, przy ponad 1 mln iniekcji na całym świecie11
 • Wytwarzanie w procesie fermentacji eliminuje ryzyko reakcji alergicznych na białka zwierzęce

Bibliografia

 •  11 MAUDE Database serach, April 2008
 • † ORTHOVISC is FDA-approved for use in the knee joint. ORTHOVISC is approved in the European Economic Area for use in all synovial joints.
 • 10 Brandt KD, Block JA, MIchalski JP, Moreland LW, Caldwell JR, Lavin PT, Efficacy and safety of intra-arcikular sodium hyaluronate in knee osteoarthritis. ORTOVISC Study Group. Clin Orthop Relat Res 2001;(385):130-43.

 

 

 

 

 

 

 

Jedna iniekcja preparatu Kartilage Cross pozwala na uzyskanie rocznego okresu poprawy stanu stawu.

Kartilage jest pierwszym reprezentantem innowacyjnej technologii sieciowania kwasu hialuronowego IPN-like w ortopedii.

Dodatek mannitolu powoduje, że Kartilage cechuje się dużo większą odpornością na temperaturę, która powstaje podczas ruch stawu.

Jeden bezbolesny zastrzyk zabezpiecza staw na rok!